Toyota C-HR vs Honda HR-V: Hangi hibrit crossover? (2026)
Güncellendi: · Turuncu Araba Editör Ekibi
Hızlı hüküm
Kampanyalı fiyat, daha düşük tüketim ve daha büyük bagaj için C-HR: Flame, Ekim'de 2.400.000 TL (liste 2.859.000 TL), WLTP 4,7 L/100 km. HR-V Elegance'ın kampanyalı fiyatı 2.600.000 TL; daha güçlü elektrik motoru (96 kW) ve sessiz, elektrik ağırlıklı sürüş arayanlar için uygun.
- Kampanyalı fiyat: C-HRC-HR Flame 2.400.000 TL, HR-V Elegance 2.600.000 TL.
- Tüketim: C-HRC-HR 4,7, HR-V 5,4 L/100 km (WLTP).
- Bagaj: C-HRC-HR 388 L, HR-V 319 L.
- Elektrik motoru gücü: HR-VHR-V 96 kW, C-HR 70 kW.
C-HR ve HR-V karşılaştırma tablosu
| Özellik | Toyota C-HRFlame · 1.8 Hybrid e-CVT | Honda HR-VElegance · 1.5L e:HEV Hybrid |
|---|---|---|
| Fiyat | ||
| Sıfır liste fiyatı | 2.859.000 TL | 2.820.000 TLdaha iyi |
| 3 yaşında, 45.000 km tahmini ikinci el | 2,22 milyon TL – 2,43 milyon TL | 2,11 milyon TL – 2,31 milyon TL |
| Aylık ödeme tahmini | ||
| Taşıt kredisiyle aylık taksit (en az %50 peşinat) | Taşıt kredisi kullanılamazFatura değeri BDDK sınırının üstünde | Taşıt kredisi kullanılamazFatura değeri BDDK sınırının üstünde |
| ÖTV dilimi | ||
| ÖTV oranı | %150Benzinli / dizel, 1601-2000 cm³ | %90Benzinli / dizel, 1401-1600 cm³daha iyi |
| Motor ve performans | ||
| Motor | 1.8 Hybrid e-CVTHibrit · Otomatik | 1.5L e:HEV HybridHibrit · Otomatik |
| Güç | — | — |
| Tüketim | ||
| Ortalama tüketim ve 100 km maliyeti | 5,2 L/100 km (tahmini)≈ 400 TL / 100 km | 5 L/100 km (tahmini)≈ 382 TL / 100 kmdaha iyi |
| Boyutlar ve bagaj | ||
| Gövde | SUV5 koltuk | SUV5 koltuk |
| Uzunluk | 4.362 mm | 4.355 mm |
| Bagaj hacmi | 388 Ldaha iyi | 319 L |
| Güvenlik | ||
| Euro NCAP | 5 yıldız2024 testidaha iyi | 4 yıldız2022 testi |
| 5 yıllık maliyet | ||
| Toplam (yılda 15.000 km) | 1,65 milyon TLDeğer kaybı 953 bin TL | 1,65 milyon TLDeğer kaybı 1,01 milyon TL |
| Değer koruma | ||
| 5 yaşında sıfır fiyatına oranı (model tahmini) | %67daha iyi | %64 |
| Topluluk puanı | ||
| Kullanıcı puanı | Henüz yeterli veri yokEn az 20 değerlendirme gerekir | Henüz yeterli veri yokEn az 20 değerlendirme gerekir |
Kaynak: ZFB Mobilite Ekim 2026 fiyat listesi · Cumhurbaşkanı Kararı No. 10115 (Resmî Gazete, 24.07.2025) ve 7590 sayılı Kanun (31.07.2026, asgari ÖTV) · Euro NCAP · Bu bilgi 27 Ekim 2026 itibarıyla geçerlidir. Aylık ödeme BDDK sınırlarıyla; 5 yıllık maliyet yılda 15.000 km ve bugünkü fiyatlarla hesaplanmıştır. Değer koruma ve ikinci el aralığı Turuncu Araba değer modelinin tahminidir.
Toyota C-HR: artılar ve eksiler
- Artı: Ekim'de 459.000 TL indirimli kampanyalı fiyat
- Artı: WLTP 4,7 L/100 km
- Artı: Euro NCAP 5 yıldız (2024)
- Artı: Sakarya üretimi
- Eksi: Türkiye'de yalnızca 1.8 Hybrid motor
Honda HR-V: artılar ve eksiler
- Artı: 96 kW elektrik motoru
- Artı: Resmi kampanyalı fiyat
- Artı: Sade, iki paketli seçim
- Eksi: 319 L bagaj
- Eksi: Euro NCAP 4 yıldız (2022); 5 yıldız ayrı Safety Pack Plus ile
- Eksi: WLTP 5,4 L/100 km
C-HR mı HR-V mı? Detaylı değerlendirme
C-HR ve HR-V, Türkiye'de yalnızca tam hibrit motorla satılan iki crossover. İkisi de elektrik motorunun 50 kW'ı aştığı ve motor hacmi 1800 cm³'ün altında kaldığı için özel hibrit ÖTV sınıfında yer alıyor. Ekim 2026'da liste fiyatları birbirine çok yakın (C-HR Flame 2.859.000 TL, HR-V Elegance 2.820.000 TL), ama kampanyalı fiyatlarda fark açılıyor: Toyota C-HR Flame'i 2.400.000 TL'ye, Honda HR-V Elegance'ı 2.600.000 TL'ye satıyor.
Hibrit sistemlerin mantığı farklı. C-HR'nin 1.8 Hybrid e-CVT sistemi 98 PS benzinli motoru 70 kW elektrik motoruyla birleştiriyor ve toplam 140 PS veriyor. HR-V'de 107 PS'lik 1.5 benzinli motorun yanında 96 kW (131 PS) ve 253 Nm'lik bir elektrik motoru var; şanzıman sabit oranlı e-CVT. Resmi WLTP değerleri C-HR için 4,7, HR-V için 5,4 L/100 km.
Pratiklikte C-HR öne geçiyor. Bagajı 388 litre (bagaj örtüsüyle), HR-V'ninki 319 litre; gövde uzunlukları ise neredeyse aynı (4.362 ve 4.355 mm). Güvenlikte C-HR'nin 2024 tarihli 5 yıldızlı Euro NCAP sonucu var. HR-V 2022'de standart donanımla 4 yıldız aldı; opsiyonel Safety Pack Plus ile ayrıca 5 yıldız derecesi verildi. C-HR'nin ikinci nesli Kasım 2023'te satışa çıktı ve Sakarya'da üretiliyor; HR-V'nin mevcut kuşağı Şubat 2022'den beri satışta ve Ağustos 2024'te makyaj aldı.
İki aracın da fatura değeri kampanyalı fiyatla bile 2 milyon TL'nin üzerinde olduğu için taşıt kredisi kullanılamıyor; alım peşin ya da takasla yapılmalı. Ekim kampanyası süresinde C-HR fiyat, tüketim ve bagajda net avantaj sunuyor. Toyota'nın kampanyası 31 Ekim'e kadar geçerli ve stoklarla sınırlı; Honda'nın kampanyalı fiyatı da resmi listede ilan ediliyor. HR-V'yi seçmek için en güçlü neden, daha güçlü elektrik motoru ve yalnızca iki paketten oluşan sade seçim.
C-HR ve HR-V için teklif al
Karşılaştırma aracında 'Teklif al' düğmesiyle iki model için yetkili bayilerden fiyat ve kampanya teklifi iste. Bilgilerin en fazla 3 firmaya gider.
Sık sorulan sorular
C-HR ve HR-V'nin Ekim kampanyalı fiyatları ne?
C-HR Flame 2.400.000 TL (liste 2.859.000 TL), HR-V Elegance 2.600.000 TL (liste 2.820.000 TL). Kampanyalar 31 Ekim'e kadar ve stoklarla sınırlı.
Hangisi daha az yakar?
Resmi WLTP değerlerine göre C-HR 4,7, HR-V 5,4 L/100 km.
Bu hibritler hangi ÖTV sınıfında?
Elektrik motoru 50 kW'ı aşan ve 1800 cm³ altındaki hibritler için ayrı ÖTV dilimleri vardır; C-HR (70 kW, 1.798 cm³) ve HR-V (96 kW, 1.498 cm³) bu sınıftadır.
Taşıt kredisi kullanılabilir mi?
Hayır. Kampanyalı fiyatlar dahil fatura değeri 2 milyon TL'nin üzerinde olduğu için genel BDDK kuralına göre kredi kullanılamaz.
İlgili testler

Ne alsam?
Yaşam tarzına göre sana en uygun 3 araç ve uyum yüzdesi.
Teste başla
Aylık ne öderim?
Peşinat ve vadeye göre güncel ortalama faizle aylık taksit aralığı, BDDK sınırlarıyla.
Teste başla
5 yıllık maliyet
Yakıt, bakım, sigorta, MTV ve değer kaybıyla 5 yıllık toplam sahip olma maliyeti.
Teste başla